Haxhi Selimi nga Kumanova në “Nou Camp”, ndjek ndeshjen Barcelona-Deportivo

Në mesin e mijëra tifozëve që ndjekën dje ndeshjen e La Ligas, Barcelona-Deportivo La Coruna në Nou Camp është edhe haxhiu Selim Halimi nga fshati Çerkez i Kumanovës, shkruan Gazeta Lajm.

Haxhi Selimi është tifozë i flaktë i Barcelonës dhe i legjendës Johan Krojf.

Loading...

Ai ka shkrepur disa foto me shall të Barcelonës nga një pjesë e tribunës në Camp Nou, ku duket shumë i gëzuar që skuadra për të cilën anon ai fitoi me rezultat 4:0.

Duke folur për El Clasicon e ardhshme, ai tha se Barcelona është më afër triumfit.

Loading...