Mërgimtari tregon se si u ndoq nga një veturë në Serbi: “Kom ikë me menxi, keni Kujdes”

Një mërgimtar në një grup në Facebook ka treguar përvojën e tij derisa po kthehej nga Kosova pas pushimeve të festave të fundvitit.

Ai ka shkruar se teksa po kalonte nëpër Serbi, një veturë në të cilën ishin 4 persona, e kanë ndjekur atë dhe kanë t entuar disa herë ta ndalojnë.

Mërgimtari shton se mezi ka ikur, duke ftuar për k ujdes të shtuar, transmeton Sinjali.

“Pershndetje marakli urime viti 2022 kush niset per rrug neper serbi kini kujdes mu pram reth ores 10 mu ka ly ni kerr i tipit peguot ngjyr hiri ishin kan 4 veta 10 km pa hi ne p rokuplje ma kan ndal kerrin midis rruge dy her po per fat te mir ju kom ik me m enxi keni k ujdes mos ja ndalnin kerrin ne rrug ne kurfar mnyre ju deshiroj rrug te mbarë”, ka shkruar mërgimtari.